Produkte > CUI DEVICES > CFM-6020V-157-390-20
CFM-6020V-157-390-20
CFM-6020V-157-390-20 CUI Devices
cfm-60v.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 5700 RPM
Air Flow: 25.6 CFM (0.717m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.112 lb (50.8 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 39.0dB(A)
Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.97 W
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-6020V-157-390-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 5700 RPM, Air Flow: 25.6 CFM (0.717m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.112 lb (50.8 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 39.0dB(A), Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 1.97 W.
Weitere Produktangebote CFM-6020V-157-390-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-6020V-157-390-20 CFM-6020V-157-390-20 Hersteller : CUI Devices cfm_60v-1776223.pdf DC Fans 12Vdc 1.71W 25.5CFM DC Axial 60x20mm TS
Produkt ist nicht verfügbar
CFM-6020V-157-390-20 CFM-6020V-157-390-20 Hersteller : Same Sky cfm_60v-3509189.pdf DC Fans 12Vdc 1.71W 25.5CFM DC Axial 60x20mm TS