Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > CFM-7020V-140-375-20
CFM-7020V-140-375-20
CFM-7020V-140-375-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cfm-70v.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Tray
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 4000 RPM
Air Flow: 37.1 CFM (1.04m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.176 lb (79.83 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 37.5dB(A)
Static Pressure: 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 2.7 W
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-7020V-140-375-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE, Packaging: Tray, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 4000 RPM, Air Flow: 37.1 CFM (1.04m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.176 lb (79.83 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 37.5dB(A), Static Pressure: 0.210 in H2O (52.3 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 2.7 W.
Weitere Produktangebote CFM-7020V-140-375-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-7020V-140-375-20 CFM-7020V-140-375-20 Hersteller : CUI Devices cfm_70v-1776078.pdf DC Fans 12Vdc 2.34W 37CFM DC Axial 70x20mm TS