CG333U050X5L
CG333U050X5L Cornell Dubilier Electronics (CDE)
CG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 33000UF 50V SCREW
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 33.35 A @ 10 kHz
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CG333U050X5L Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 33000UF 50V SCREW, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Active, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 29 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 33.35 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CG333U050X5L CG333U050X5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 33000uF 50V
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CG333U050X5L CG333U050X5L Hersteller : CDE MALLORY 1748982.pdf Description: CDE MALLORY - CG333U050X5L - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33000UF, 50V, +75, -10%, SCREW
Produkthöhe: 142.88
Polarität: Polar
Anschlussabstand: 31.7
Kapazitätstoleranz: -10%, +75%
Qualifikation: -
Lebensdauer bei Temperatur: 2000 hours @ 85°C