CGH102T450V3L
CGH102T450V3L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 83.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.904 A @ 10 kHz
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH102T450V3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 83.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.904 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH102T450V3L Hersteller : Knowles Corporation CGH.pdf Category: Capacitors - Unclassified
Description: CGH102T450V3L
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
CGH102T450V3L Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK CDUB-S-A0011048888-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - CGH102T450V3L - CAPACITORS-SCREW TERMINAL 1000UF 45
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 6 Stücke:
CGH102T450V3L CGH102T450V3L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 450V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH102T450V3L CGH102T450V3L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 450V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH102T450V3L CGH102T450V3L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF 450V-10+50%