CGH222T500X3L
CGH222T500X3L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 500V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 124mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH222T500X3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 500V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 124mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote CGH222T500X3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH222T500X3L CGH222T500X3L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH-3081724.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 500V-10+50%
Produkt ist nicht verfügbar
CGH222T500X3L CGH222T500X3L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 500V-10+50%