CGH252T450X3L CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
CDUB-S-A0011048888-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Hersteller: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - CGH252T450X3L - 2500 MF 450 V ALUMINUM ELECTROLYTIC
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH252T450X3L CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CAP ALUM 2500UF 450V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 44.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.84 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH252T450X3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH252T450X3L CGH252T450X3L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGH.pdf Description: CAP ALUM 2500UF 450V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 44.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.84 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
CGH252T450X3L CGH252T450X3L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF 450V-10+50%