CGH312T450W5L
CGH312T450W5L Cornell Dubilier Knowles
CGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.423 A @ 10 kHz
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH312T450W5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 31.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Active, Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.423 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH312T450W5L CGH312T450W5L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 450V-10+50%
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CGH312T450W5L CGH312T450W5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 450V-10+50%