CGH602T350X4L
CGH602T350X4L Cornell Dubilier - CDE
CGH-3081724.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6000uF 350V-10+50%
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGH602T350X4L Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 6000UF 350V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 32.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.038 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGH602T350X4L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGH602T350X4L CGH602T350X4L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGH.pdf Description: CAP ALUM 6000UF 350V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 32.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.038 A @ 10 kHz