CGR223U040W4L
CGR223U040W4L Cornell Dubilier Knowles
CGR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 40V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 30 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 34.5 A @ 10 kHz
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGR223U040W4L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 40V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 30 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 34.5 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGR223U040W4L CGR223U040W4L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF 40V-10+75%
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CGR223U040W4L CGR223U040W4L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF 40V-10+75%
auf Bestellung 32 Stücke:
CGR223U040W4L CGR223U040W4L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF 40V-10+75%