CGS103U035V2C
CGS103U035V2C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 35V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.15 A @ 10 kHz
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS103U035V2C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 35V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.15 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS103U035V2C CGS103U035V2C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 35V SCRW TRM
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CGS103U035V2C CGS103U035V2C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 35V SCRW TRM
Produkt ist nicht verfügbar
CGS103U035V2C CGS103U035V2C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 35V SCRW TRM