CGS103U100W4C
CGS103U100W4C Knowles / Illinois Capacitor
CGS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC 100V 10000uF
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS103U100W4C Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 10000UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.4 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS103U100W4C CGS103U100W4C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.4 A @ 10 kHz
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CGS103U100W4C CGS103U100W4C Hersteller : CORNELL DUBILIER 1856866.pdf Description: CORNELL DUBILIER - CGS103U100W4C - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10000UF,
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 16 Stücke:
CGS103U100W4C CGS103U100W4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC 100V 10000uF