CGS212U075R3C CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
3676525.pdf
Hersteller: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - CGS212U075R3C - CAPACITORS-SCREW TERMINAL LYTIC CAP
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS212U075R3C CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CAP ALUM 2100UF 75V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 2100 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.89 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS212U075R3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS212U075R3C CGS212U075R3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CGS.pdf Description: CAP ALUM 2100UF 75V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 2100 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.89 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
CGS212U075R3C CGS212U075R3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011842657_1-2540299.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC CAP 75V 2100