CGS402U100V4C
CGS402U100V4C Cornell Dubilier Knowles
CGS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4000UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.49 A @ 10 kHz
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CGS402U100V4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4000UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 4000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.49 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote CGS402U100V4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CGS402U100V4C CGS402U100V4C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CGS-12194.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal LYTIC CAP 100V 4000