CJT150039RJJ TE Connectivity Passive Product
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=8-1773453-9&DocType=DS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 39 OHM 5% 1500W
Power (Watts): 1500W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Wire Leads
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Case
Temperature Coefficient: ±440ppm/°C
Size / Dimension: 19.094" L x 1.969" W (485.00mm x 50.00mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details CJT150039RJJ TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 39 OHM 5% 1500W, Power (Watts): 1500W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Wire Leads, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Case, Temperature Coefficient: ±440ppm/°C, Size / Dimension: 19.094" L x 1.969" W (485.00mm x 50.00mm), Composition: Wirewound, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Part Status: Active, Resistance: 39 Ohms.
Weitere Produktangebote CJT150039RJJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CJT150039RJJ Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_8-1773453-9_D-727248.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount CJT 1500W 39R 5% lead