CJT500180RJJ TE Connectivity Passive Product
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=8-1773453-9&DocType=DS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 180 OHM 5% 500W
Power (Watts): 500W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Wire Leads
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Case
Temperature Coefficient: ±440ppm/°C
Size / Dimension: 13.189" L x 2.362" W (335.00mm x 60.00mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Resistance: 180 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details CJT500180RJJ TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 180 OHM 5% 500W, Power (Watts): 500W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Wire Leads, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Case, Temperature Coefficient: ±440ppm/°C, Size / Dimension: 13.189" L x 2.362" W (335.00mm x 60.00mm), Composition: Wirewound, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Resistance: 180 Ohms.
Weitere Produktangebote CJT500180RJJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CJT500180RJJ CJT500180RJJ Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_8-1773453-9_D-727577.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount CJT 500W 180R 5% lead