Produkte > SIEMENS > CLM0C08208
CLM0C08208
CLM0C08208 Siemens
6827c7dc11e13c213a5d849f00ff4ea4156fb29e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,OPN
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0C08208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 8PST-NO (8 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.