Produkte > SIEMENS > CLM0D05600
CLM0D05600
CLM0D05600 Siemens
fc3139cf644ebb38dd78002696223c1e71a4bb67.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D05600 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.