Produkte > SIEMENS > CLM0D09480
CLM0D09480
CLM0D09480 Siemens
6789bfa77980b493b539426708cace0fd84f29de.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D09480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,OPN, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 9PST-NO (9 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC, Part Status: Active.