Produkte > SIEMENS > CLM0D10120
CLM0D10120
CLM0D10120 Siemens
4d83891a74bffd58b2689f6855d278922fd36a74.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC