Produkte > SIEMENS > CLM0D10277
CLM0D10277
CLM0D10277 Siemens
1948bf3f4d74bc984e53f388b4c77cb97a72b64f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC