Produkte > SIEMENS > CLM0D10480
CLM0D10480
CLM0D10480 Siemens
b5789f5b0ba857e482305640961d9b3907dff24e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC