Produkte > SIEMENS > CLM0D12240
CLM0D12240
CLM0D12240 Siemens
f14122f50537f07ff06f065e7cbd1a4fdf585d93.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC