Produkte > SIEMENS > CLM0E05208
CLM0E05208
CLM0E05208 Siemens
31d11c84b9893f3b777a10a45fd292a8995d63ff.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 100 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0E05208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,OP, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 100 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.