Produkte > SIEMENS > CLM0F05277
CLM0F05277
CLM0F05277 Siemens
231855004f6c42cbe8181cf168728655114316e7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0F05277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.