Produkte > SIEMENS > CLM1B10277
CLM1B10277
CLM1B10277 Siemens
dd12e04870eb3310b94f1848a0dcdb80720bd0bd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 265 ~ 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max