Produkte > SIEMENS > CLM1B12120
CLM1B12120
CLM1B12120 Siemens
214e76bc09ab2d65f0db4d4384152babfd57ee04.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,12NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110 ~ 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max