Produkte > SIEMENS > CLM1D12480
CLM1D12480
CLM1D12480 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM1D12480&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC