Produkte > SIEMENS > CLM1F05120
CLM1F05120
CLM1F05120 Siemens
d9918812bad635395ab3ea9d52b324d370e57cd1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1F05120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,N1, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC, Part Status: Active.