Produkte > SIEMENS > CLM1F05277
CLM1F05277
CLM1F05277 Siemens
71f1227bc7f738ea623d2ff653eb99bc352add89.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,27
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1F05277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,27, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.