Produkte > SIEMENS > CLM2B04120
CLM2B04120
CLM2B04120 Siemens
f5d5816d3750a9530c7ea5482355ec7a145d31e2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,4NO,N12
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110 ~ 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2B04120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,4NO,N12, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 110 ~ 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.