Produkte > SIEMENS > CLM2B08120
CLM2B08120
CLM2B08120 Siemens
9ab63bf8864585df56d405e682e75a3104e5f686.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,8NO,N12
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110 ~ 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2B08120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,8NO,N12, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 110 ~ 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 8PST-NO (8 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.