Produkte > SIEMENS > CLM2B10120
CLM2B10120
CLM2B10120 Siemens
36bee9996091a4e4e32666b0f6e7b716d5699ede.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110 ~ 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max