Produkte > SIEMENS > CLM2B10277
CLM2B10277
CLM2B10277 Siemens
58165f8f18616201fd9c54588f9bdafbce0bf0a5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 265 ~ 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max