Produkte > SIEMENS > CLM2B12277
CLM2B12277
CLM2B12277 Siemens
5e766d1c846c0bf1f88b4cbca68bde0445eea71e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,12NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 265 ~ 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max