Produkte > SIEMENS > CLM2C03240
CLM2C03240
CLM2C03240 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM2C03240&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,N12
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2C03240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,N12, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.