Produkte > SIEMENS > CLM2D02120
CLM2D02120
CLM2D02120 Siemens
2ac4878d253cd16aa22401b518d068e5a5c485cb.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,N12
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2D02120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,N12, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.