Produkte > SIEMENS > CLM2D09120
CLM2D09120
CLM2D09120 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM2D09120&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,N12
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2D09120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,N12, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 9PST-NO (9 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.