Produkte > POWEREX INC. > CM100TX-24S1
CM100TX-24S1
CM100TX-24S1 Powerex Inc.
cm100tx-24s1_e.pdf
Hersteller: Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 100A 625W
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Input: Standard
Configuration: Three Level Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.25V @ 15V, 100A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 625 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10 nF @ 10 V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM100TX-24S1 Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 100A 625W, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Input: Standard, Configuration: Three Level Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.25V @ 15V, 100A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 625 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10 nF @ 10 V.