Produkte > POWEREX INC. > CM100TX-24T
CM100TX-24T Powerex Inc.
Hersteller: Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 100A 565W
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Three Phase Bridge Rectifier
Configuration: Three Phase Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 100A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 565 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 20.5 nF @ 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM100TX-24T Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 100A 565W, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Three Phase Bridge Rectifier, Configuration: Three Phase Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 100A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 565 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 20.5 nF @ 10 V.