Produkte > POWEREX INC. > CM150RX-24S
CM150RX-24S
CM150RX-24S Powerex Inc.
CM150RX-24S.pdf
Hersteller: Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 150A 1150W
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Three Phase Inverter with Brake
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - Collector (Ic) (Max): 150 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 1150 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 15 nF @ 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM150RX-24S Powerex Inc.
Description: IGBT MOD 1200V 150A 1150W, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Three Phase Inverter with Brake, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - Collector (Ic) (Max): 150 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 1150 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 15 nF @ 10 V.