Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > CM21X5R106K16AT-NK
CM21X5R106K16AT-NK
CM21X5R106K16AT-NK KYOCERA AVX Components
mlcc_all_e.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM21X5R106K16AT-NK KYOCERA AVX Components
Description: SMD MLCC, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 10 µF.
Weitere Produktangebote CM21X5R106K16AT-NK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CM21X5R106K16AT-NK Hersteller : KYOCERA AVX CM_Series_e.pdf Description: SMD MLCC
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 10 µF