Produkte > POWEREX > CM600HB-24A
CM600HB-24A
CM600HB-24A POWEREX
CM600HB-24A.pdf
Hersteller: POWEREX
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 600A; screw
Collector current: 600A
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 1.2kA
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
Semiconductor structure: single transistor
Technology: IGBTMOD™
Type of semiconductor module: IGBT
Max. off-state voltage: 1.2kV
Mechanical mounting: screw
Electrical mounting: screw
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CM600HB-24A POWEREX
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 600A; screw, Collector current: 600A, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 1.2kA, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode, Semiconductor structure: single transistor, Technology: IGBTMOD™, Type of semiconductor module: IGBT, Max. off-state voltage: 1.2kV, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw.
Weitere Produktangebote CM600HB-24A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CM600HB-24A Hersteller : PRX cm600hb_24a.pdf 600A/1200V/IGBT/1U
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
CM600HB-24A Hersteller : Mitsubishi cm600hb_24a.pdf IGBT модуль , Ic= 600A, Vces=1200V Група товару: Силові IGBT-модулі Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
CM600HB-24A Hersteller : Powerex Inc. cm600hb_24a.pdf Description: IGBT MOD SGL 1200V 600A A SER