CMC-6018-44L100
CMC-6018-44L100 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cmc-6018-44l100.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC COND ANLG OMNI -44DB 0.236"D
Packaging: Box
Output Type: Analog
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Sensitivity: -44dB ±3dB @ 94dB SPL
Shape: Circular
Type: Electret Condenser
S/N Ratio: 58dB
Termination: Wire Leads
Direction: Omnidirectional
Port Location: Top
Height (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Voltage - Rated: 2 V
Impedance: 2.2 kOhms
Current - Supply: 500 µA
Voltage Range: 2 V ~ 10 V
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
auf Bestellung 877 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMC-6018-44L100 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC COND ANLG OMNI -44DB 0.236"D, Packaging: Box, Output Type: Analog, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Sensitivity: -44dB ±3dB @ 94dB SPL, Shape: Circular, Type: Electret Condenser, S/N Ratio: 58dB, Termination: Wire Leads, Direction: Omnidirectional, Port Location: Top, Height (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Voltage - Rated: 2 V, Impedance: 2.2 kOhms, Current - Supply: 500 µA, Voltage Range: 2 V ~ 10 V, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz.
Weitere Produktangebote CMC-6018-44L100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMC-6018-44L100 CMC-6018-44L100 Hersteller : Same Sky cmc-6018-44l100.pdf Microphones 2Vdc microphone 6mm wire leads