CMC-6036-40L100
CMC-6036-40L100 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cmc-6036-40l100.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC COND ANLG OMNI -40DB 0.236"D
Packaging: Box
Output Type: Analog
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Sensitivity: -40dB ±2dB @ 94dB SPL
Shape: Circular
Type: Electret Condenser
S/N Ratio: 56dB
Port Location: Top
Height (Max): 0.150" (3.80mm)
Part Status: Active
Voltage - Rated: 3 V
Impedance: 2.2 kOhms
Current - Supply: 500 µA
Voltage Range: 3 V ~ 10 V
Frequency Range: 20 Hz ~ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMC-6036-40L100 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC COND ANLG OMNI -40DB 0.236"D, Packaging: Box, Output Type: Analog, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Sensitivity: -40dB ±2dB @ 94dB SPL, Shape: Circular, Type: Electret Condenser, S/N Ratio: 56dB, Termination: Wire Leads, Direction: Omnidirectional, Port Location: Top, Height (Max): 0.150" (3.80mm), Part Status: Active, Voltage - Rated: 3 V, Impedance: 2.2 kOhms, Current - Supply: 500 µA, Voltage Range: 3 V ~ 10 V, Frequency Range: 20 Hz ~ 20 kHz.
Weitere Produktangebote CMC-6036-40L100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMC-6036-40L100 CMC-6036-40L100 Hersteller : CUI Devices cmc_6036_40l100-1777004.pdf Microphones 3Vdc microphone 6mm wire leads
Produkt ist nicht verfügbar
CMC-6036-40L100 CMC-6036-40L100 Hersteller : Same Sky cmc-6036-40l100.pdf Microphones 3Vdc microphone 6mm wire leads