Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE
CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE
CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CMDFSHC5-100.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: SMC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: SMC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Central_Semiconductor_03242021_CMDFSHC5_100-2238362.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 5A 100V Schottky SMC DFN
auf Bestellung 2543 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE CMDFSHC5-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CMDFSHC5-100.PDF Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A SMC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: SMC
Part Status: Active