CMM-2718AB-38108-TR
CMM-2718AB-38108-TR Same Sky (Formerly CUI Devices)
cmm-2718ab-38108-tr.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Analog
Size / Dimension: 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm)
Sensitivity: -38dB ±1dB @ 94dB SPL
Shape: Rectangular
Type: MEMS (Silicon)
S/N Ratio: 65dB
Termination: Solder Pads
Direction: Omnidirectional
Port Location: Bottom
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated: 2 V
Impedance: 400 Ohms
Current - Supply: 75 µA
Voltage Range: 1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Range: 100 Hz ~ 10 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMM-2718AB-38108-TR Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB, Packaging: Tape & Reel (TR), Output Type: Analog, Size / Dimension: 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm), Sensitivity: -38dB ±1dB @ 94dB SPL, Shape: Rectangular, Type: MEMS (Silicon), S/N Ratio: 65dB, Termination: Solder Pads, Direction: Omnidirectional, Port Location: Bottom, Height (Max): 0.037" (0.95mm), Voltage - Rated: 2 V, Impedance: 400 Ohms, Current - Supply: 75 µA, Voltage Range: 1.6 V ~ 3.6 V, Frequency Range: 100 Hz ~ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMM-2718AB-38108-TR CMM-2718AB-38108-TR Hersteller : CUI Devices cmm_2718ab_38108_tr-1777061.pdf MEMS Microphones MEMs Microphone 2.75x1.85mm 2Vdc SMT
auf Bestellung 1735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Analog
Shape: Rectangular
Type: MEMS (Silicon)
S/N Ratio: 65dB
Termination: Solder Pads
Direction: Omnidirectional
Port Location: Bottom
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated: 2 V
Impedance: 400 Ohms
Current - Supply: 75 µA
Voltage Range: 1.6 V ~ 3.6 V
Mindestbestellmenge: 12
CMM-2718AB-38108-TR CMM-2718AB-38108-TR Hersteller : Same Sky cmm_2718ab_38108_tr.pdf MEMS Microphones MEMs Microphone 2.75x1.85mm 2Vdc SMT