Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CMMSH1-40L TR PBFREE
CMMSH1-40L TR PBFREE
CMMSH1-40L TR PBFREE Central Semiconductor Corp
CMMSH1-40L.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 70pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SOD-123F
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMMSH1-40L TR PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 70pF @ 10V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: SOD-123F, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMMSH1-40L TR PBFREE CMMSH1-40L TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CMMSH1-40L.PDF Schottky Diodes & Rectifiers 1.0A 40Vrrm 40Vr 50Ifsm 550mW 50A
auf Bestellung 16665 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
CMMSH1-40L TR PBFREE CMMSH1-40L TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CMMSH1-40L.PDF Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Mindestbestellmenge: 18
CMMSH1-40L TR PBFREE CMMSH1-40L TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cmmsh1-40l.pdf Diode Schottky 40V 1A 2-Pin SOD-123F T/R