Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CMPD2004S BK PBFREE
CMPD2004S BK PBFREE
CMPD2004S BK PBFREE Central Semiconductor
cmpd2003s_3c_4c.pdf
Hersteller: Central Semiconductor
Diode Switching Si 300V 0.225A 3-Pin SOT-23
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMPD2004S BK PBFREE Central Semiconductor
Description: DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA (DC), Supplier Device Package: SOT-23, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V.
Weitere Produktangebote CMPD2004S BK PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMPD2004S BK PBFREE CMPD2004S BK PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CMPD2003S_3C_4C.PDF Description: DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-23
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 240 V
Produkt ist nicht verfügbar
CMPD2004S BK PBFREE CMPD2004S BK PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CMPD2003S_3C_4C.PDF Small Signal Switching Diodes 300V Diode