Produkte > CUI DEVICES > CMS-15113-076L100
CMS-15113-076L100
CMS-15113-076L100 CUI DEVICES
cms-15113-076x.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
15 x 11 mm, Rectangular Frame, 0.7 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Wire Leads, Miniature Speaker
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 678
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-15113-076L100 CUI DEVICES
Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 92DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads, Frequency - Self Resonant: 700Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Impedance: 6 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 92.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-15113-076L100 CMS-15113-076L100 Hersteller : CUI DEVICES cms-15113-076x.pdf 15 x 11 mm, Rectangular Frame, 0.7 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Wire Leads, Miniature Speaker
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 678
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 100
CMS-15113-076L100 CMS-15113-076L100 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-15113-076x.pdf Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 92DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Termination: Wire Leads
Frequency - Self Resonant: 700Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 6 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 92.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 784 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-15113-076L100 CMS-15113-076L100 Hersteller : Same Sky cms_15113_076x-3508842.pdf Speakers & Transducers 0.7W 6ohm 600Hz 15x11mm Wire Leads
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-15113-076L100 Hersteller : Same Sky cms-15113-076x.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 6Ω; 15x11x3mm; 20kHz; mylar
Type of sound transducer: loudspeaker
Kind of loudspeaker: miniature
Material: mylar
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 15x11x3mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W
Impedance:
Sound level: 92dB
Resonant frequency: 480...720Hz
Sound frequency: 20kHz