Produkte > CUI DEVICES > CMS-15113-078L100-67
CMS-15113-078L100-67
CMS-15113-078L100-67 CUI Devices
cms_15113_078x_67-1776950.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers 15x11x3mm .7W IP67 8ohm 700Hz WireLead
auf Bestellung 578 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-15113-078L100-67 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 700Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 91.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-15113-078L100-67 CMS-15113-078L100-67 Hersteller : Same Sky cms_15113_078x_67.pdf Speakers & Transducers 15x11x3mm .7W IP67 8ohm 700Hz WireLead
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CMS-15113-078L100-67 CMS-15113-078L100-67 Hersteller : SAME SKY cms-15113-078x-67.pdf Description: SAME SKY - CMS-15113-078L100-67 - Lautsprecher, 8 Ohm, 94dB, 0.7W, 100Hz bis 20kHz, oval mit rechteckigem Rahmen
tariffCode: 85182900
Resonanzfrequenz: 1kHz
rohsCompliant: YES
Nominelle Nennleistung: 700mW
Frequenzbereich: 100Hz bis 20kHz
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Treibertyp: -
isCanonical: Y
IP-Schutzart: IPX7
usEccn: EAR99
Lautsprecherform: Oval mit rechteckigem Flansch
euEccn: NLR
Impedanz: 8ohm
Temperaturklasse: -
Produktpalette: -
productTraceability: No
Schalldruckpegel (SPL): 91dB
Produktabmessungen: 15mm x 11mm x 3.98mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 28 Stücke:
CMS-15113-078L100-67
Produktcode: 186808
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-15113-078L100-67 CMS-15113-078L100-67 Hersteller : SAME SKY cms-15113-078x-67.pdf Speakers Micro Neodymium Iron Boron 700Hz 1W 91dBA 8Ohm Rectangular IP67 Wire Lead
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-15113-078L100-67 Hersteller : CUI cms-15113-078x-67.pdf SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB Група товару: Аудіоперетворювачі Од. вим: шт
CMS-15113-078L100-67 CMS-15113-078L100-67 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-15113-078x-67.pdf Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Termination: Wire Leads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 700Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 91.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
CMS-15113-078L100-67 Hersteller : Same Sky cms-15113-076x-67.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 15x11x3mm; 20kHz; PEEK; Len: 100m
Type of sound transducer: loudspeaker
Kind of loudspeaker: miniature
Material: PEEK
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 15x11x3mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W
Impedance:
Sound level: 91dB
Cable length: 100m
Resonant frequency: 560...840Hz
Sound frequency: 20kHz